معاون راهبردی قوه قضائیه گفت: برنامه چهارم توسعه قضایی پس از تایید و امضاء از سوی ریاست قوه قضاییه جهت اجرا به معاونت راهبردی ابلاغ شد.

محمد باقر ذوالقدر معاون راهبردی قوه قضائیه گفت: برنامه چهارم توسعه قضایی پس تایید و امضاء از سوی ریاست قوه قضاییه جهت اجرا به معاونت راهبردی ابلاغ شد.
ذوالقدر در ادامه تصریح کرد: برنامه چهارم توسعه قضایی در سه فصل و نوزده هدف راهبردی تدوین شده است.
وی در خصوص اهداف راهبردی این برنامه گفت: ارتقاء وضعیت دادرسی، توسعه و تسهیل دسترسی به مراجع و خدمات قضائی، ارتقاء کیفیت قوانین و مقررات قضائی، ارتقاء مشارکت مردم و نهادهای مدنی و شبه قضائی، حاکمیت قانون و ارتقاء سلامت اداری، پیشگیری از وقوع جرم و کاهش اختلافات و دعاوی، صیانت از حقوق عامه و اموال و ثروت های عمومی، ارتقاء نظام زندانبانی و بهبود امور زندانیان، ارتقای نظام ثبتی استقرار و ارتقاء نظام مدیریت سرمایه انسانی مالکیت و صدور اسناد رسمی، ارتقاء کارایی و کیفیت خدمات پزشکی قانونی، توسعه مدیریت وکارآمد سازی نظام اداری از جمله اهداف این برنامه است.
وی تأکید کرد: همچنین استقرار و ارتقاء نظام مدیریت سرمایه انسانی، ارتقاء مدیریت اموال و منابع مالی، توسعه فن آوری اطلاعات و ارتباطات، تحکیم و تعمیق فرهنگ دینی و ارزشهای اسلامی، تحکیم و تعمیق فرهنگ دینی و ارزش های اسلامی، ارتقاء سطح اعتماد عمومی و رضایت مندی از عملکردقوه قضائیه، ارتقاء سلامت قوه قضائیه و مبارزه با فساد، صیانت از اقتدار و استقلال قوه قضائیه، توسعه ارتباطات و همکاری های داخلی و بین المللی از دیگر اهداف برنامه چهارم توسعه قضایی است.
ذوالقدر تصریح کرد: برای تحقق اهداف مذکور ۶۵ راهبرد و ۳۰۷ برنامه راهبردی تدوین شده و پیش بینی لازم جهت پایش برنامه های عملیاتی برنامه فوق در کلیه سطوح اعم از ستاد و استان ها در نظر گرفته شده است.
معاون راهبردی قوه قضاییه در پایان با اشاره به تلاش های انجام گرفته در خصوص متناسب بودن برنامه های پیش بینی شده در برنامه چهارم توسعه قضایی با امکانات مادی و توانمندی های دستگاه قضایی، کلیه اهداف و اسناد بالادستی را دارای ضمانت اجرا بهمراه شاخص های ارزیابی بیان کرد.


کلمات کلیدی: تایید برنامه چهارم توسعه قضایی، رییس قوه قضاییه
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: