دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: محکومین جرائم سرقت اعم از مسلحانه، عادی و یا کیف قاپی، آدم ربایی، جرائم باندی و سازمان یافته، تجاوز به عنف، اسیدپاشی، اخلال در نظام اقتصادی از شمول مرخصی نوروزی مستثنی هستند.

به گزارش کلینیک حقوقی ایران به نقل از  ایسنا، حجت الاسلام والمسلین صادقی نیارکی اظهار کرد: به‌مناسبت فرا رسیدن سال نو و با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده و به منظور نیل به اهداف عالی در بازسازی اجتماعی و اخلاقی زندانیان و نیز برقراری روابط عاطفی بین زندانیان و اعضای خانواده آنها به ویژه در ایام نوروز در راستای بخشنامه رییس قوه قضاییه افزون به 850 تن از زندانیان محکوم با رعایت شرایط مقرره و اخذ تامین مناسب از یک هفته تا یک ماه مرخصی اعطا شده است.

عضو شورای مسئولان قضایی استان قزوین افزود: بسیاری از مددجویان از مرخصی های اعطایی کمال استفاده و بهره برداری را نموده و درصدد رضایت شاکی برآمدند، بطوریکه شاهد 270 مرخصی منجر به آزادی بودیم و این یکی از برکات مرخصی های اعطایی به مددجویان است.

وی ادامه داد: آمار مرخصی اعطایی به زندانیان شناور بوده و قطع به یقین رو به افزایش خواهد بود و تمامی این اقدامات با توجه به دوراندیشی و ژرف نگری رئیس قوه قضاییه در راستای کاهش جمعیت کیفری مددجویان و حمایت از حقوق شهروندی آنان صورت می پذیرد.

صادقی نیارکی تصریح کرد: کاهش جمعیت کیفری از اولویت‌های اقدامات قضایی دادسرای قزوین است و سعی کرده ایم با اجرای دقیق و سریع بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره و حضور مستمر قضات در زندان در اجرای این مهم تلاش کنیم.

دادستان قزوین گفت: به منظور کمک به تحکیم روابط خانوادگی و اجتماعی زندانیان، رفع مشکلات فردی و ضروری، خانوادگی و قضایی و فراهم نمودن زمینه بازگشت مجدد به جامعه و همچنین مشارکت فعال در برنامه‌های اصلاحی، تربیتی، فرهنگی و ورزشی، حرفه‌آموزی و اشتغال، به زندانیان در چهارچوب مواد مربوط به این فصل مرخصی اعطاء شد.

صادقی نیارکی گفت: چنانچه زندانی در پایان مدت مرخصی به زندان مراجعه نکند، ضمن اقدام لازم برای دستگیری زندانی و عودت وی به زندان، مراتب را بلافاصله برای رسیدگی به اتهام غیبت از مرخصی مربوط به مقام قضایی اعلام می شود.

وی افزود: همچنین اقدامات لازم در خصوص ضبط تأمین مأخوذه بلافاصله انجام و نتایج اقدامات انجام شده جهت درج در پرونده منعکس می شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین همچنین از عدم اعطای مرخصی به سارقان در ایام نوروز خبر داد و افزود: بر اساس تدابیر اندیشه شده و با نظارت دادستان شهرستان‌های استان، هیچ سارقی تا 15 فروردین به هیج وجه به مرخصی اعزام نگردید و این موضوع با حساسیت و دقت پیگیری می شود.

صادقی نیارکی اضافه کرد: محکومین جرائم سرقت اعم از مسلحانه، عادی و یا کیف قاپی، آدم ربایی، جرائم باندی و سازمان یافته، تجاوز به عنف، اسیدپاشی، اخلال در نظام اقتصادی و ... از شمول این مرخصی مستثنی هستند.


کلمات کلیدی: مرخصی نوروزی، زندان، کاهش جمعیت کیفری، رئیس قوه قضاییه، رییس قوه قضاییه، کلینیک حقوقی، حقوق شهروندی، استان قزوین
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: