یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خواستار پرداخت تفاضل دیه قاتل آتنا از سوی دستگاه قضایی برای قصاص وی و اصلاح قانون در موارد مشابه شد.

به گزارش کلینیک حقوقی ایران به نقل از ایسنا، طیبه سیاوشی اظهار کرد: موضوع پرداخت تفاضل دیه زن و مرد در شرایطی که مرد قاتل یک زن است فقط در فقه امامیه و شیعه وجود دارد که این تفاضل دیه باید از سوی خانواده زن پرداخت شود تا مرد قاتل قصاص شود.

وی افزود: در مورد اخیر آتنا اصلانی قاعدتا با توجه به اینکه احساسات جامعه جریحه‌دار شده و این جنایت موجب بر هم زدن نظم و امنیت عمومی شده است ما می‌خواهیم که ریاست قوه قضاییه تفاضل دیه را از محل بیت‌المال پرداخت کنند تا طبق درخواست خانواده آتنا قاتل قصاص شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: ما معتقدیم قانون مجازات اسلامی در این زمینه نیاز به اصلاح دارد تا در موارد مشابه اگر زنی مورد تجاوز و قتل از سوی یک مرد قرار گرفت شرط پرداخت تفاضل دیه برای قصاص قاتل حذف شود و قاتل بدون دریافت تفاضل دیه از سوی خانواده مقتول مورد قصاص قرار گیرد.

سیاوشی در پایان گفت که فراکسیون زنان مجلس حذف تفاضل دیه برای موارد مشابه را در قالب اصلاح قانون مجازات اسلامی پیگیری خواهد کرد.


کلمات کلیدی: آتنا اصلانی، اصلاح قانون اساسی، پرونده قتل آتنا اصلانی، دیه، رییس قوه قضاییه
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: