محمود صادقی، در واکنش به اظهارات فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر انجام خدمت سربازی در محل سکونت سرباز برای جلوگیری از فرار، گفت: مجلس اجازه ورود به این موضوع را ندارد لذا ستاد کل نیروهای مسلح می‌تواند این پیشنهاد را ارائه کند، از این رو چنین پیشنهاداتی باید در قالب طرح یا لایحه بررسی و تعیین تکلیف شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تسهیلاتی که برای بهینه سازی خدمت سربازی و ارتقا کیفی نظام وظیفه از جمله خدمت سربازی در محل سکونت سرباز مطرح است می‌تواند به مجلس ارائه شود و به طور قطع مجلس نیز نظر مساعدی نسبت به آنان خواهد داشت.

وی افزود: خدمت سربازی در محل سکونت سرباز در افزایش علاقمندی مشمولان برای طی دوران سربازی و کاهش آسیب‌هایی ناشی از دوری از خانواده تاثیر بسیار خواهد داشت.

صادقی معتقد است: وجود ظرفیت در هر شهر و استان برای انجام خدمت سربازان در محلات سکونت خود موضوعی است که باید از سوی کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلح بررسی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اصل پیشنهاد انجام خدمت نظام وظیفه در محل سکونت سربازان بسیار مناسب و تاثیرگذار خواهد بود.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی بهترین راه برای جلوگیری از فرار سربازان را خدمت سرباز در شهر محل سکونت خود دانست.


کلمات کلیدی: سربازی، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، فرمانده نیروی انتظامی، سردار حسین اشتری، نیروی انتظامی، نیروهای مسلح، خدمت سربازی
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: