علیرضا رحیمی، درخصوص انتشار اخباری مبنی بر نگهداری و بازداشت تعدادی از اتباع بیگانه در حصارهای فلزی توسط پلیس شیراز، گفت: متاسفانه دراین خصوص گزارش متناقضی از مسئولان امنیتی و قضایی استان فارس دریافت و دررسانه ها منعکس شد زیرا در برخی اخبار مطرح شد که این افراد جزو اتباع بیگانه بودند و در برخی اخبار نیز طرح شد که این افراد ایرانی بودند و حکم قضایی منجر به چنین اقدامی شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در هر صورتی ایران باید در مسائل حقوق بشری پیشگام و نمونه قرار گیرد، افزود: مسئولان قضایی، پلیس و قوه قضاییه با اقدامات این چنینی نباید بهانه دست مجموعه‌های معاند نظام و حقوق بشری دهند، به طور قطع باید در احکام قضایی محوریت مسائل انسانی بیشترمورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در خصوص دستگیری و نگهداری از اتباع بیگانه در حصارهای فلزی باید استاندار و رییس دادگستری منطقه روشنگری های لازم را انجام می‌دادند، تصریح کرد: اگر خطایی از طرف مسئولان صورت گرفته باید عذرخواهی لازم از افکار عمومی و متهمان انجام شود، واقعیت آن است که گاهی مواقع تصمیمات محلی مسئولان قضایی و پلیس در استان ها منجر به اتهامات و هزینه های بزرگی به جامعه می شود که ضرورت دارد از نگاه بخشی و کوتاه مسئولان قضایی و پلیس جلوگیری کرد.

وی تاکید کرد: اقدام پلیس شیراز به لحاظ اجتماعی و سیاسی تحت هیچ شرایطی قابل قبول و پذیرفته نیست حتی اگر توجیه قضایی و حقوقی داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مسئولان عالی قضایی و نیروی انتظامی باید تلاش های بسیاری در جهت جلوگیری از این اقدامات انجام دهند، گفت: همچنین اینکه با خاطیان موردنظر هم باید برخورد شود، زیرا آن مسئول قضایی که نگاهی فراگیر ملی ندارد؛ مشخص نیست که صلاحیت صدور احکام را این چنینی داشته باشد یا خیر، بنابراین باید دراینگونه موارد به گونه ای عمل کرد که از تبعیض در اجرای احکام قضایی جلوگیری شود.


کلمات کلیدی: اتباع بیگانه، علیرضا رحیمی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، مجلس شورای اسلامی، رییس دادگستری، نیروی انتظامی، احکام قضایی
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: