اردشیر نوریان، در واکنش به برنامه ریزی و تلاش نمایندگان کنگره آمریکا برای تصویب دو طرح ضد ایرانی جدید، گفت: اقدامات اخیر کنگره آمریکا و اظهارات چند روز گذشته مقامات این کشور نشان دهنده هراس ایالات متحده از جایگاه ایران در حوزه موشکی و قدرت تسلیحاتی کشورمان است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه رویکرد آمریکا و بهانه گیری جدید مقامات این کشور پس از توافق هسته ای، قابل پیش بینی بود، زیرا استراتژی ایالات متحده ایجاد فضای ایران هراسی در عرصه بین الملل و اعمال تحریم های اقتصادی و سیاسی علیه کشورمان است.

وی ادامه داد: در این رابطه نیز بارها رهبر معظم انقلاب درباره رویکرد خصمانه آمریکا در اعمال تحریم های جدید هشدار دادند و این مشخص است که مسائلی مانند فعالیت های موشکی و حقوق بشری به ابزاری برای اجرای سیاست های ضدایرانی مقامات آمریکا تبدیل شده است.

نوریان گفت: اقدامات سریالی کنگره آمریکا برای تحریم های جدید علیه ایران بار دیگر مسئله بدعهدی و رویکرد خصمانه و دشمنانه این کشور علیه ملت ایران را نشان داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: قطعا اقدامات آمریکا در تحریم های موشکی، قدرت بازدارندگی صنعت دفاعی و موشکی کشورمان را ندارد و ما تقویت صنعت دفاعی ونظامی خود را جزء مولفه های اصلی برای تأمین امنیت کشورمان می دانیم و در جهت گسترش آن اقدام می کنیم.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا همزمان با شروع به کار یکصد و پانزدهمین دور کنگره این کشور دو طرح برای مقابله با ایران ارائه کرده‌اند.

یکی از این دو طرح که «آلسی هستینگز»، عضو کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خواستار آن است که به رئیس‌جمهور آمریکا اجازه استفاده از نیروهای مسلح برای مقابله با ایران را بدهد.

طرح یاد شده با عنوان «مجاز کردن استفاده از نیروهای مسلح آمریکا برای رسیدن به هدف پیشگیری از دستیابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای» روز 3 ژانویه به کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده است.

طرح دیگر خواستار تحریم ایران به بهانه برنامه موشکی است. این طرح نیز روز سه ژانویه به کمیته‌های مقتضی ارائه شده است.


کلمات کلیدی: اردشیر نوریان، ، مجلس نمایندگان آمریکا، کنگره آمریکا، نیروهای مسلح، برنامه ریزی، بازدارندگی، علیه ایران
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: