ابوالفضل ابوترابی درخصوص نحوه ادامه روند اجرای برجام درصورت جدایی راه آمریکا از اتحادیه اروپا، گفت: به طور کل انتظار داریم اتحادیه اروپا راه خود را از آمریکا جدا کند و حیثیت و آبروی خود را به آمریکا گره نزند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه لازم است مواضع اروپا به عنوان یک قاره، به صورت مستقل بیان شود، یادآور شد: اروپایی ها باید در روند اجرای برجام به صورت مستقل عمل کرده و حیثیت خود را با این کار در جهان بخرند.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که جمهوری اسلامی ایران منافع مشترک متعددی با اتحادیه اروپا دارد، عنوان کرد: اکثر سیاستمداران منطقی اتحادیه اروپا نیز به این امر اذعان دارند و منافع ایجاب می کند اروپایی ها به تعهدات خود در برجام پایبند بمانند همچنین ایران نیز در این مسیر از طریق برجام روابط خود را تقویت کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا لازم است کشورهایی که از دایره اجرای برجام خارج می شوند غرامتی هم بپردازند یا خیر، خاطرنشان کرد: برجام به لحاظ حقوقی متن چندان قوی ندارد لذا عدم وجود مکانیزم حقوقی باعث می شود طرفین ملزم به پرداخت خسارت نباشند اما بسیاری از تضمین های حقوقی دنیا در افکار عمومی است که می توان روی آن حساب کرد.


کلمات کلیدی: آمریکا، کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، کمیسیون شوراها و امور داخلی، جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی، اتحادیه اروپا، پرداخت خسارت
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: