احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه، 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه بیش از 195 نفر از نمایندگان مردم را قرائت کرد که متن آن به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمنالرحیم

دوازدهم دی ماه سال گذشته دولت عربستان در اقدامی غیر انسانی و مغایر با موازین بین المللی، آیت الله شیخ نمر، روحانی برجسته و عالیقدر جهان اسلام را به شهادت رسانید.

اعدام و شهادت آیت الله شیخ نمر در شرایطی که تروریست های افراطی و تکفیری امنیت و آسایش منطقه و جهان را سلب نموده و ثبات و آرامش را در منطقه تهدید کرده اند حاکی از عمق بی تدبیری و بی مسئولیتی حاکمان عربستان بود.

عربستان سعودی که در سال های اخیر با حمایت پیدا و پنهان از تروریسم در منطقه، حمله و تجاوز به خاک یمن و قتل عام مردم مظلوم این کشور، حمایت از سرکوب مردم کشورهای دیگر متاسفانه نقش غیر سازنده ای را در ثبات و آرامش منطقه ایفا کرده است و عملا در جهت تشدید اختلاف و تفرقه امت اسلامی گام بر می دارد.

بار دیگر ضمن محکومیت اعدام شیخ نمر توسط دولت عربستان از سازمان ها و نهادهای حقوق بشری می خواهیم از رفتارهای دوگانه در قبال جنایت های این گونه دولت عربستان خودداری نموده و با محکومیت اینگونه اقدامات به وظیفه قانونی و اخلاقی خود عمل کنند.


کلمات کلیدی: 3.org/1999/xhtml، مجلس شورای اسلامی، نمایندگان، نشست علنی، حقوق بشری، عربستان، تروریسم
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: