زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی از رها شدن نوزادی در شهرستان مبارکه اظهار تاسف کرد و از مسئولان درخواست کرد به چنین معضلاتی رسیدگی کنند.

متن یادداشت این نماینده مردم به شرح زیر است:

به هوش باشید زمانِ خاموشی نیست

زمانی که نگاهی به اطراف و اکنافمان می اندازیم از دیدنِ بسیاری از صحنه ها متأسف می شویم که ما دنباله روهایِ دین نبوی و کلام علوی، تا چه حد از مسائل پیرامون خود غافل شده ایم که ماوَقعِ آنچه در جامعه در حال رخداد است ما را ذره ای آگاه تر و هشیارتر نمی سازد و همچنان عنان بر دستِ بی غفلتی سپرده ایم و عزمِ ملی و ولایی را برای برطرف ساختنِ موضوعاتی که به سهولت معضل شده اند، جزم نمیکنیم.

نمیخواهم شعار گونه و کلیشه ای صحبت کنم که نه درخورِ بیان و کلامِ نماینده ای از جنس مردم است، نه در شأنِ انسانی که رفع و رجوعِ پاره ای مسائل به همتِ دستان او بستگی دارد.

در چند روز گذشته، شهر مبارکه اصفهان، شاهد صحنه ای بود که لرزه برتنِ آدم های بیداری انداخت که هنوز نگاه انسانی بر دیده دارند و گوش هشیار برای شنیدن و دست توانا برای یاریگری.

کودکی معصوم که چند روزی از تولدش نمی گذرد به جایِ نرم خوابیدن در آغوش مادر به بوی خیابان هایی چشم دوخت که خدا می داند در پسِ این ماجرا، چه معضلات و آسیب هایی خفته.

معضل اقتصادی و عدم هزینه های سر به فلک کشیده، مشکلات خانوادگی یا افسردگیِ مادرانه بعد از تولد نوزاد، کدام را باید در درجه اول قرار داد تا بتوان برآن رسیدگی کرد!؟

بر اساس اطلاعات و آمارِ به دست آمده، در6ماهه ابتداییِ سال نیز شاهدِ چنین رویدادهایی در سطح استان مثلا برخوردار اصفهان بوده ایم که برازنده دولت اسلامی نیست.

پای دستگاه خاصی را به میان نمی آوریم اما جای هشدار است که مراقبت و آموزش های قبل و بعد از زایمان باید به طور رایگان در اختیار مادرانی باشد که نیاز به دانستنِ شرایط و روحیاتی دارند تا بدانند بعد از تولد نوزاد، نه تنها جسم مادرانه که خلق و خو و روحشان هم در تلاطمِ تغییراتی قرار می گیرد که در صورت شناخت و آگاهی از این شرایط می توانند از مراحل بحران به سلامت، گذر کنند.

در جامعه ما با شرایطِ سخت اقتصادی که حاکم شده، همراهیِ چندین دستگاه را می طلبد تا بتوانند از وجود کودکانی که به هردلیلی خانواده از پذیرفتنشان امتناع می ورزد حمایت کنند و از ابتدا با آغوش باز این نوزادان را بپذیرند؛ نه اینکه در گوشه ای از خیابان رها شوند تا اگر طعمه حیوان یا دستاویزِ گروهی خاص قرار نگیرند، مورد حمایت واقع شوند.


کلمات کلیدی: مبارکه، مجلس شورای اسلامی، اقتصادی، نماینده، خانواده، درخواست، رسیدگی
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: