مرتضی صفاری نطنزی، در خصوص ادعای آمریکا مبنی بر نقض قطعنامه 2231 به دلیل حضور سردار سلیمانی در حلب اظهار داشت: سفر مقامات ایران به هر جای دنبا به هیچ کشوری ارتباط ندارد و چنین ادعایی قابل توجیه نیست.

نماینده مردم نطنز در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: چنین ادعاهایی تبلیغات و جو سازی علیه ایران است در گذشته راه و روش آمریکا همین بود الان هم همان مسیر را تکرار کرده اند.

وی تاکید کرد: ایران هرگز منافع ملی و حمایت از مقاومت را کنار نمی گذارد و برای پیگیری این مسائل از هیچ کشوری کسب تکلیف نمی کند و معتقدیم به هیچ کشوری این مسائل مربوط نمی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اولین باری نیست که سردار سلیمانی چنین سفری انجام می دهد، اما نکته اینجاست که چنین سفرهایی ارتباطی به قطعنامه ندارد و نقضی صورت نگرفته و نباید به چنین ادعاهایی توجه کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادعا کرده است که حضور سردار سلیمانی در شهر حلب کشور سوریه نقض قطعنامه 2231 است.

لازم به ذکر است که قطعنامه 2231 به دنبال توافق برجام در شورای امنیت ملی سازمان ملل تصویب شد که با آن قطعنامه های تحریمی علیه ایران ملغی شد.


کلمات کلیدی: آمریکا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، مجلس شورای اسلامی، وزارت امور خارجه، شورای امنیت، سازمان ملل، علیه ایران
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: