سوال

آیا رسیدگی دادگاه تجدیدنظر استان بدون حضور دادستان یا معاونین وی و یا دادیاران نسبت به احکام صادره از دادگاه‌های عمومی جزائی و انقلاب اعتبار قانونی دارد؟

نظریه مشورتی

نظریه اداره کل حقوقی قوه قضائیه
با توجه به تصریح ماده 22 اصلاحی 28/7/1381 قانون تشکیل دادگاه‌های عموم-ی و انقلاب، رسیدگ-ی دادگاه تجدیدنظر است-ان به درخواست تجدیدنظر از احکام قابل تجدیدنظر دادگاه‌های عمومی جزائی و انقلاب با حضور دادستان یا یکی از دادیاران یا معاونین وی به عمل می‌آید، بنابراین حضور دادستان یا نماینده وی، برای رسیدگی دادگاه تجدیدنظر استان در امور جزائی الزامی است.
روزنامه رسمی مرتبط
آگهی رسمی مرتبط
زمان انتشار: چهارشنبه،۲۵ دی ۱۳۹۲
شماره نظریه: 8